WIZJA SZKOŁY

1. Rozwój osobowości ucznia w oparciu o wartości moralne i estetyczne.
  2. Przygotowanie ucznia do życia w otaczającym go świecie.
  3. Szkoła drogą osobistych sukcesów ucznia.

„Lubię szkołę – to mój drugi dom”

„Nasz uczeń jest wspólnym dobrem rodziców i szkoły”

Szkoła  nasza umożliwia uczniom nie tylko  zdobywanie wiedzy, ale także ujawnianie zainteresowań i uzdolnień, rozumienie siebie, innych ludzi i ich poglądów, poszukiwanie duchowych wartości życia oraz kształtowanie i ocenę własnej   wartości oraz rozwijanie potrzeby doskonalenia się, przygotowanie do odpowiedzialnego współtworzenia świata i odnajdywania w nim własnego miejsca; samoidentyfikację narodową i  kulturową,  kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia przynależności do społeczności lokalnej, grupy etnicznej, narodu, społeczności międzynarodowej,  poznawanie i rozumienie świata oraz jego kultury.

Zapewnia im opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia ucznia warunki edukacji, poszanowanie praw ucznia,  warunki prawidłowego rozwoju psychofizycznego. Wspiera rozwój osobowości w zgodzie z własnym systemem wartości, który respektuje prawa innych, rozwija wartości uniwersalne i przyjęte normy oraz daje możliwości samorealizacji, aktywność poznawczą i twórczą,  rozwój wrażliwości emocjonalnej i wyobraźni społecznej,  samowychowanie, samokształcenie i kierowanie własnym rozwojem,  prospołeczne i prozdrowotne działania ucznia.

Sprawdzian kompetencji po szkole podstawowej